poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Czarny z białym jak nosić?

 

Jednym z bardzo silnych trendów tej wiosny jest zestawienie bieli i czerni. Jednak chodząc po sklepach dochodzę do smutnego wniosku, że nie wystarczy zestawić ze sobą te dwa klasyczne kolory by uzyskać elegancką kombinacje. Być może z perspektywy zsolaryzowanej blachary wystarczy, ale nie z mojej. Osobiście uważam, że biało czarne pasy i wszelkie inne czarno-białe wzory tak obecnie lansowane, nie mają w sobie nic z elegancji to trend na weekend, ale ja na weekend znam lepsze propozycje.
Kombinacja czerni i bieli jest uważana za najbardziej klasyczne połączenie kolorów. Na takim mariażu opiera się formalizm strojów business, ascetyczność strojów duchowieństwa, i wyrafinowana uległość szkolnego mundurka. Jednym słowem taki zestaw ma w sobie coś, co określić można mianem, porządny, solidny, rzetelny, wręcz moralny. Wydawać by się mogło, że nie może być bezpieczniejszego połączenia by wyglądać elegancko i z klasą. Nic bardziej mylnego- łatwo popaść w banał i biurową nudę. Żeby kombinacja czarno biała wyglądała doskonale i nie nazbyt konserwatywnie trzeba zwrócić uwagę na 3 elementy.
 Jakość tkanin. W prostych zestawach od razu widać, z jakich materiałów i jak odszyte są ubrania? 
 Formę (krój). Przy tak graficznych kombinacjach, forma ma bardzo istotne znaczenie, bo jest bardzo wyraźna i to ona nadaje całości wyraz. ( To jest miejsce na ucieczkę od nudy – szukaj ciekawej formy, zabawy proporcjami) 
Dodatki. Powinny konsekwentnie podkreślać charakter zestawu, ale nie muszą tym razem grać pierwszych skrzypiec. Duzy kontrast kolorów już wystarczająco mocno przykuwa uwagę wiec detal niech tylko uzupełnia całość. Spokojnie można postawić na dodatki w tych samych kolorach, niech podkreślą zamysł czarno-białej stylizacji. Możesz też w dodatkach wybrać inny kolor, ale wybierz mocną barwę równie wyrazistą i bądź jej wierna w dobieraniu pozostałych akcesoriów. Pastele albo kolory ziemi zostaw na inne okazje.
Uważam, że oba kolory umiejętnie potraktowane tak fantastycznie ze sobą działają, że właśnie na dużych płaszczyznach nabierają szyku i klasy. Ja tegorocznym czarno- białym wzorom mówię NIE! Ale ja jestem Classic Valeria, bliżej mi w te stronę ...


2 komentarze:

domodi.pl pisze...

Rewelacyjne porównania, piękne stylizacje. Bardzo fajny i kreatywny post:) Pozdrawiam

Surdut pisze...

Prostota i elegancja to zdecydowanie połączenie, które lubimy najbardziej. :)
Pozdrawiamy
Joanna&Maja
Surdut. Surrealistyczny Duet Twórczy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...