niedziela, 11 marca 2012

Nie mam co na siebie włożyć ... czyli jak zbudować garderobę doskonałą? część 1

 Często Panie narzekają, że kompletnie nie mają się, w co ubrać, chociaż mają przepastną szafę. Dobrze skonstruowana szafa nie zależy od ilości ubrań, a od tego jak spójną ma koncepcję.
Zatem jak zbudować efektywnie swoją garderobę??  Ponieważ temat jest rozległy opowiem o tym w kilku odcinkach
1.       Wiosna jest idealną porą na przewietrzenie szafy.  Wszystkie ubrania, których od lat nie zakładasz, są za małe, już nie modne, zniszczone, nie lubisz ich, ale były takie drogie i szkoda Ci wyrzuconych pieniędzy, lub z jakichkolwiek innych powodów ilekroć je wyciągasz z szafy z nich rezygnujesz, konsekwentnie oddaj komuś w prezencie.  Jeżeli jest to kwestia tylko odprutego guzika, drobnej poprawki krawieckiej, czy plamy z wina, postanów, że zrobisz z tym porządek od razu. Nie władaj ubrania z powrotem do szafy bo znowu tam powisi 2 lata bezużytecznie. Odłóż je na kupkę „rewitalizacja”
2.       Pomyśl teraz, jaki styl chciałabyś realizować? Jak chciałabyś się nosić? Czy twoja praca wymaga dostosowania się do określonych norm? Przyjrzyj się temu, co zostało w szafie w tym kontekście. Czy to jest właśnie to, co potrzebujesz? Podziel ubrania na kilka kategorii. Do pracy, czas wolny, wieczorowe na wyjścia. Zajmij się teraz każdą kategorią oddzielnie. Czy zestawy do pracy można miksować między sobą? Czy masz odpowiednią ilość bluzek, topów i koszul? Czy masz, co najmniej kilka marynarek, w których wyglądasz świetnie? Czy masz ubrania w typie basic, które można zestawić praktycznie ze wszystkim.?  Szybko zobaczysz, czego Ci brakuje, co jest niezbędnym uzupełnieniem. Zapisz na listę zakupowych priorytetów. Podobnie zrób z każdą kategorią. Szybko zorientujesz się, w jakiej kategorii masz braki, panuje chaos i nic do siebie nie pasuje. Jeżeli masz coś, co lubisz, ale nie zakładasz, bo nie masz tego z czym zestawić, dopisz do listy zakupów, czego potrzebujesz by zestaw dopełnić.  
3.       Dla osób, które pragną zmienić styl doskonałym pomysłem jest naklejenie na wewnętrznych drzwiach szafy kilku fotek z ulubionymi stylizacjami. Zdjęć, które będą inspiracją i przypominajką, dokąd dążysz…  c.d.n.....

1 komentarz:

Isabel pisze...

Zabieram się za zmiany!
Dziękuję za pomoc ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...