niedziela, 18 listopada 2012

Skyfall : Suknia Severine, nowej dziewczyny agenta 007Wczoraj obejrzałam w kinie nowego Bonda. O filmie pisać nie będę, bo od tego recenzenci i kino-maniacy. 
O czym więc? No oczywiście o sukni, która urzekła mnie od chwili pojawienia się w kadrze. Projektantka kostiumów do „Skyfall”, Jany Temime przygotowała dla „dziewczyny Bonda”, coś naprawdę szczególnego. Dlaczego? Bo nie tylko ubrała ją w przepiękną suknię, ale stworzyła doskonały kostium filmowy, świetnie podkreślający charakter postaci. 
 Berenice Marlohe grająca piękną, zniewoloną Severine pojawia się na ekranie w seksownej, czarnej, wieczorowej sukni zdobionej kryształami Swarovskiego. Ramiona, plecy i boki kreacji wykonano z cieniutkiego elastycznego tiulu, na którym powstały kryształowe ornamenty przypominające połyskliwe, błyszczące tatuaże. Projektowanie i wykonanie sukni zajęło 6 miesięcy, a zdobienia  pieczołowicie, ręcznie ułożono z ponad 60 tysięcy elementów, tworząc prawdziwe dzieło sztuki. To wspaniała suknia wieczorowa, ale co ważniejsze jej styl bardzo mocno podkreśla charakter postaci. Z jednej strony kosztowna i luksusowa, z drugiej burleskowo-tandetna, dużo mówi o właścicielce. Pajęczyna kryształowych tatuaży, jak ten prawdziwy na nadgarstku, który jest symbolem niewolnictwa, oplata ją niczym niechciane robactwo. Ta część filmu rozgrywa się w Azji i chociaż krój sukni jest całkiem klasyczny, europejski, uniwersalny, przez dobór tkanin i ornamentykę ma ona w swoim charakterze coś orientalnego. Tu kolejny ukłon w stronę, kostiumografki, że udało jej się takie połączenie. Jednym słowem, nie dość, że suknia, Severine jest piękna, to jest po prostu, fantastycznym kostiumem filmowym.
“Each Bond girl is iconic in her own way so I wanted to celebrate 007′s new leading lady, Severine, with an unforgettable dress,” powiedziała Jany Temine. 
Bez wątpienia jej sie to udało.


Początek formularza


3 komentarze:

Dawid pisze...

Sukienka paradoksu, choć odsłania tak wiele ciała to aktorka wydaje się być w pełni ubrana.

Kacharka pisze...

Różowa najpiękniejsza!

kacharkaa.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Dla mnie kawal dobrej roboty.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...