piątek, 10 stycznia 2014

Pitti Uomo 2014 - kobiety


Właśnie wróciłam z odbywających się co pół roku florenckich targów Pitti Uomo. To najbardziej znane obfotografowywane przez prasę i setki blogerów ze wszystkich zakątków świata, targi męskiej mody. Męskie targowisko próżności. Natężenie na metr kwadratowy dobrze, świetnie, doskonale, ciekawie, wariacko… ubranych mężczyzn przyprawia o zawrót głowy. Ja poprzyglądałam się jak w tym świecie barwnych papug ubierają się kobiety. I z pewnością mogę stwierdzić, że w 80% na czarno. Papużki były, ale nieliczne. Większość postawiła na bezpieczną czerń. Troszkę szkoda, ale rozumiem, że skoro to święto facetów i fotografuje się głównie facetów, kobiety nie siliły się na ekstrawaganckie stylizacje.   
4 komentarze:

Anonimowy pisze...

A ja, chodząc po ulicach Warszawy zastanawiam się, jak to jest, że ludzie w 80% wybierają czerń zlewając się z burym, szczególnie w zimie, otoczeniem.
Naprawdę mało kto wybiera coś "w kolorze" by odkleić się od tej masy. Tym bardziej jestem zdziwiony tym, co widzę na zdjęciach. Włochy, radość życia, umiłowanie "koloratury", a tu obrazki jak z warszawskich ulic.

pozdrawiam Cię

Anonimowy pisze...

Lubie kolory, ale zazwyczaj chowam sie w bezpieczną czerń..
Pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

Ja również uwielbiam kolory. Niejednokrotnie czuję zachwyt, gdy spotykam kogoś, kto wyróżnia się spośród szaro-buro-czarnego tłumu. Ta czerń kobiet na zdjęciach jest chyba spowodowana niechęcią do przyciągania uwagi w miejscu, w którym cała uwaga powinna być skupiona na mężczyznach. Rozumiem, mimo to żałuję.
marja

My Slow Nice Life pisze...

Podobają mi się. Tylko czemu wszystkie jednakowe? Czasem napotykam gdzieś w tv albo w internecie różne fotorelacje z tego typu imprez i zawsze mam podobne wrażenie. Że każdy tam pozuje na tego, co to jest "trendy", jest "w temacie" i nie ubierze się w zgodzie z własnym gustem, aby go przypadkiem nie posądzili o brak rozeznania w aktualnych trendach właśnie. A może po prostu oni wszyscy cierpią na chroniczny brak własnego stylu?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...