środa, 4 grudnia 2013

Bielizna i budowanie wizerunku


Każda dziewczyna chce być luksusowa i świetnie ubrana... No nie wiem, może nie każda ? 
Niektórzy twierdzą, że to poczucie zaczyna się od bielizny i ja się z nimi zgadzam.
Chociaż ukryta pod kolejnymi warstwami ciuchów, wydawałoby się, że dla wizerunku jest bez znaczenia, to tak naprawdę od niej zaczyna się jego budowanie. Jest jak papierek lakmusowy, który w mig pokazuje, kim jestem dla samej siebie? i jak o sobie myślę? 
Dla mnie ważne jest by bielizna była, elegancka i seksi, niezależnie od pory dnia i okoliczności. To jest spójne z moim wizerunkiem, bo tak chcę być postrzegana. Poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy przydarzy się nam coś złego. Nie wyobrażam sobie tego, że trafiam nieprzytomna do szpitala, albo martwa na stół w prosektorium w barchanowych majciochach. O Boże, jakie to upokarzające. Przyjemniej jest kroić seksowną, luksusową kobietę i zastanawiać się, kim była? z kim sypiała? niż babę w bawełnianych gaciach i myśleć... O  q... wa ! już 18 musze jeszcze zdążyć do pralni.

Od kilku tygodni regularnie chodzę na basen i mam okazję podglądać, co kobiety noszą pod spodem...
Zgroza… jestem zdruzgotana tym jak nieseksowaną i straszną bieliznę zakładają na siebie kobiety, na co dzień. Rozumiem względy wygody, ale jest jeszcze stosunek do samej siebie, a bielizna, która jest niewidoczna dla świata, jest najlepszym tego dowodem. Stosunku do samej siebie. Jeżeli lubię siebie, lubię swoje ciało, to ubieram je ładnie i sobie samej sprawiam tym przyjemność. Jeżeli mi na sobie nie zależy, to ubieram się byle co.
Mega ekstrawagancką, albo wyuzdaną bieliznę, pasy do pończoch ( nie sprawdzają się pod dżinsami) lepiej zostawić sobie na szczególne okazje, to podkręca obie strony. Ale, na co dzień nie można zapominać by bielizna była ładna i w dobrym stanie „technicznym”.

Budowanie wizerunku zaczyna się od środka, a piękna bielizna i odrobina perfum to doskonały początek. Gwarantuję, że samopoczucie skacze do góry nawet w tak ponury dzień jak dziś.

 

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam !!
Podpisuję się pod tym obiema rękami.Już raz pisałam uwielbiam Pani bloga. Jestem zachwycona tym co Pani pisze, ale moim zdaniem za rzadko.Małgorzata

Anonimowy pisze...

Dzien Dobry,
hmmm, ciekawy wpis :), inspirujacy :)
moze poleci Pani sklep z dobrą bielizna w Warszawie?
Chyba czas zweryfikowac zawartość szuflady z bielizną.
pozdrawiam
MANA

CLASSIC VALERIA pisze...

Jeżeli chodzi o bieliznę korekcyjną i prostą bieliznę codzienną nadającą się pod obcisłe bluzki i topy to polecam M&S. Duży wybór rozmiarów od 60 ...i form, praktycznie na każdy kształt piersi. Jeśli zaś chodzi o coś bardziej wyrafinowanego i ozdobnego to La Pirie na Chmielnej albo w Złotych T... Boudoir 26 na Wilczej 11 (ale tu jest drogo i luksusowo) Aishabra na Ursynowie Pasaż Ursynowski 1 lokal U18 ale ja też lubię zaglądać do H&M

Anonimowy pisze...

Dzień dobry,
dziękuję, że poruszyła Pani ten temat. Bardzo bym prosiła przygotować post o tym, jak powinno się chodzić ubranym w domu. Jest to temat trochę pokrewny do ukrytej bielizny i równie ważny. Taki post, jak sądzę, byłby wyjątkowo przydatny!
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie posty, których stale wypatruję!

Anonimowy pisze...

Niby wszystko się zgadza, ale, jak wiadomo, ze względów higienicznych najzdrowsza jest bielizna bawełniana (ta na dole, nie ta na górze). Konia z rzędem temu, kto znajdzie naprawdę ładne, ozdobne, bawełniane majteczki! Zatem albo nosimy fikuśne efekty recyklingu i zmieniamy je 3 razy dziennie (nie, moje panie, wkładki niczego nie załatwią, zapytajcie ginekologa) za każdym razem z półgodzinną przerwą na bezmajteczkowe pohasanie po domu, albo babciowate gatki, za to przewiewne,zdrowe, ograniczające infekcje. Jasne, jest jeszcze jedwab. Dla kobiet, co chodzą na co dzień w spódnicy, pod jeans się nie sprawdzi, zniszczy się pod szorstkim materiałem. Z uwagi na powyższe nie zgadzam się z twierdzeniem, że kobieta, która się ceni nosi elegancką bieliznę. Elegancka bielizna w tym wydaniu, jaki funduje nam większość sklepów to raczej wielkie zło, zagrożenie dla naszej kobiecości i nadaje się jedynie do łóżka, bo tam szybko się ją zdejmuje. W tym sensie to raczej te barchanowe babcie cenią się wyżej niż polyestrowo koronkowe lolitki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...